Hírek
Virágot Algernonnak a Budapesti Operettszínház online műsorában a hétvége folyamán
Sokunk kamaszkorának meghatározó olvasmányélménye a musical irodalmi alapja, Daniel Keyes regénye. A könyvet 27 nyelvre fordították le, és több mint ötmillió példányban adták ki, majd Oscar-díjas film is készült belőle. A történet a szellemileg visszamaradott harminckét éves Charlie Gordon kitartásáról és szeretetéhségéről szól.
A vérszipoly – online bemutató a Centrál Színházban
Romhányi József születésének 100. évfordulója alkalmából, 2021. március 6-án szombaton este 7-kor ha nem is ülhetünk még be a Centrál Színházba, a honlapon keresztül az ország egész területéről megtekinthetjük az új bemutatót. A "rímhányó Romhányi” tanítvány Philipp István szövegére Bárány Ferenc zenéjével készült A Vérszipoly című, ellenállhatatlan humorú zenés rímdráma rendezője Puskás Tamás. A komédia Seholsincs országban játszódik, szereplői pedig egy fehérmájú grófnő – Tompos Kátya fergeteges alakításában -, Cserna Antal és Ódor Kristóf mint félkegyelmű grófok, egy melléküzemági munkás, Fehér Tibor és Vári-Kovács Péter mint Vérszipoly, míg Básti Julit élete első Boszorkány szerepében láthatja majd a közönség. Vér, szex és klasszikus vígjátéki elemek működtetik ezt az ütős darabot. Az előadás a bemutató után on demand módon bármikor elérhető lesz a Centrál Színház honlapján keresztül.
Kalucsni - Dragomán György híres szerző darabja a Móricz Zsigmond Színház előadásában
„Nem az a kérdés, mit keresnek, hanem az, hogy mit találnak”
A mások élete… Történik valahol Erdélyben, nem sokkal a rendszerváltás előtt - de megtörténhetne bárhol, bármikor, bárkivel.
Műsorok
2021. március 6.szombat Eleonóra, InezKisfaludy termi esték

Önálló est 2 részben:
A száj görbülése, összeállította és előadja: Menczel Andrea.
Szorongó vigyorgó, Ingmar Bergman Utolsó éjszakája, Posonyi Takács László estje.
A SZÁJ GÖRBÜLÉSEÖsszeállította és előadja: MENCZEL ANDREA Szerelem, párkapcsolat, felnőtté válás a női lélek szemszögéből. „Történetet kell mesélni...” Ebből a helyzetből kerekedik egy téma, ami mindenkit foglalkoztat. Gyermekkorunkban mennyire máshogy képzeltük el... Hogyan juthattunk idáig? Hogyan látják a nők? Az előadás a férfiakkal és önmagunkkal való küzdelmünk megjelenésére keres választ Turi Tímea, Weöres Sándor, Karafiáth Orsolya, Erdős Renée, Bódis Kriszta, Radnóti Miklós, Erdős Virág, Szabó T. Anna, Mecseki Rita Eszter, Tóth Krisztina művei segítségével. „Ő is, más is magyarázta aztán, hogy túl sokat várok talán, és az a baj. Sokszor fölébredek éjjel, pedig a kezem a fejem alatt, hogy lezuhan bennem a hinta, és én a hintán zuhanok lefelé: mint egy kiszakadó sóhajt az öröm elenged, összerándít, sírok, nevetek.” | ||
SZORONGÓ VIGYORGÓIngmar Bergman utolsó éjszakája - POSONYI TAKÁCS LÁSZLÓ estje „Az embernek magának kell boldogulnia, ahogy tud.” Egy ember élete. Egy ember, aki könyörtelen igazságkereső volt, aki nem kímélt senkit és semmit, legkevésbé önmagát. A lényeget kutatta mindenben, így kerülhet egymás mellé a legnagyobb természetességgel a nyomasztó, fojtogató szülői ház, a gyermekkori pofonok, megalázó testi bajok, a rendőri meghurcoltatás, kamaszkori élmények a náci Németországban és később a sok kudarc, sírás és nevetés. A nőkkel való kiszámíthatatlan és sorozatosan kudarcba fulladó kapcsolatok, találkozás Charlie Chaplinnel és a színházi vécék, mint színháztörténeti emlékek. Isten és ember, ember és ember közötti reménytelen útkeresés és talán mondani sem kell: Bergman nem dicsőült meg. Sőt, ellenkezőleg, inkább az esendő, a szenvedő, a gyarló ember élete jutott neki. A Nap vége; A hetedik pecsét; a Tükör által homályosan; a Suttogások, sikolyok; a Jelenetek egy házasságból; a Fanny és Alexander rendezője elment. Ingmar Bergman svéd filmrendező 89 évet élt. Farö- szigetén, otthonában érte a halál. |
Kérem, látogasson vissza később! |